Co zrobić ze sztuczną inteligencją

credits Phvntom Inc.

Ten pasek ma już ponad rok, ale właściwie nic się nie zmieniło: wszyscy zapatrzeni są w sztuczną inteligencję, wszyscy są pełni obaw, chcą ją implementować, ale gdzie… i po co… z jakim skutkiem…

Generalnie jest znakomita, ale najpierw trzeba ją nakarmić, później już znakomicie sobie radzi. Czy jest już twórcza? Czy ciągle odtwórcza?

Z drugiej strony kto o sobie może tak szczerze powiedzieć, że tworzy? Czyli wykonuje rzeczy zupełnie nowe nie zainspirowane czyimś stylem?

Które z badań prowadzonych na polskich uczelniach stanowią forefront badań? Co jest wart artykuł przeglądowy publikowany w czasopiśmie? Czy może on być napisany przez AI?

Od pracy dyplomowej wymaga się aby była przyzwoitą kompilacją wiedzy już istniejącej z jakimś udziałem wysiłku studenta. Czy taka praca mogłaby być napisana przez AI? Jeżeli tak — to zostają nam tylko takie dyplomy, w wyniku których powstanie coś materialnego, chyba że zagonimy AI do programowania drukarek 3D — wówczas rola studenta sprowadzi się do włączenia drukarki i oczyszczenia powstałego dzieła.

Wojciech Myszka
Wojciech Myszka
Administrator strony

Ja tu tylko sprzątam…